Rodoma 1–24 iš 709

09G.FRP06

10.32  kaina su 21% PVM

09G.STP02

5.63  kaina su 21% PVM

09G.STP03

7.79  kaina su 21% PVM

09G.STP04

5.11  kaina su 21% PVM

09G.STP05

8.78  kaina su 21% PVM

0AW.OIL01

35.88  kaina su 21% PVM

5550.BK03

128.83  kaina su 21% PVM

5550.BK04

149.93  kaina su 21% PVM

5550.BUS02

35.94  kaina su 21% PVM

5550.BUS03

18.78  kaina su 21% PVM

5550.BUS04

24.64  kaina su 21% PVM

5550.BUS05

32.38  kaina su 21% PVM

5550.BUS06

29.78  kaina su 21% PVM

5550.BUS13

14.19  kaina su 21% PVM

5550.CAP01

63.59  kaina su 21% PVM

5550.CAS01

302.81  kaina su 21% PVM

5550.DIFF01

490.20  kaina su 21% PVM

5550.DRU01

348.08  kaina su 21% PVM

5550.DRU03

388.13  kaina su 21% PVM

5550.ELE03

130.11  kaina su 21% PVM

5550.ELE04

219.92  kaina su 21% PVM

5550.ELE06

152.74  kaina su 21% PVM

Citroen, Peugeot ir Renault automatinės pavarų dėžių sistemos – tai ne tik inžinerinių naujovių pavyzdžiai, bet ir realių naudotojų patirties šaltinis, atskleidžiantis tiek patikimų sprendimų privalumus, tiek pastebėtus trūkumus. Skirtingų modelių transmisijos išsiskiria specifiniais konstrukciniais sprendimais, kurie priklauso nuo pasirinktos technologijos, valdymo algoritmų ir naudojamų medžiagų. Toliau aptarsime konkrečias automatinės pavarų dėžių sistemas, kuriomis eksploatuojami šių gamintojų automobiliai, išskiriant tiek patikimus variantus, tiek tuos, kurie susidūrė su problemomis.


Citroen: PSA EAT6 ir EAT8 bei Aisin sprendimai

Citroen dažnai pasitelkia PSA grupės technologijas, o ypatingą dėmesį verta skirti EAT6 bei EAT8 sistemoms, kurios ilgam laikui buvo naudojamos įvairiuose modeliuose.

PSA EAT6 transmisija:
Ši 6-pavarų automatinė sistema buvo diegiama Citroen modeliuose, tokiuose kaip C4 ir C5. Naudotojų atsiliepimai rodė, kad EAT6 pasižymėjo pakankamai sklandžiais perjungimais esant vidutiniam eismui. Tačiau kritiškai vertinami buvo keli specifiniai aspektai:

  • Hidraulinių valdymo problemos: Kai kuriais atvejais hidraulinės sistemos valdymo blokai sukeldavo nepakankamai greitą reagavimą, dėl ko perjungimai galėjo būti užlaikyti arba pasireikšti švelnios vibracijos.
  • Elektronikos kalibravimo trūkumai: Ankstyvosios EAT6 versijos turėjo nedidelių programinės įrangos klaidų, kurios kartais lėmė netikėtus perjungimų šuolius, ypač esant staigiems apkrovos pokyčiams.

PSA EAT8 transmisija:
Naujesni Citroen modeliai, tokie kaip C5 Aircross, pradėjo naudoti 8-pavarų EAT8 sistemą, kuri iš esmės pagerino perjungimų sklandumą ir sumažino energijos nuostolius. Tačiau pirmosios EAT8 partijos patyrė kelis iššūkius:

  • Programinės įrangos kalibravimas: Pirminiai stebėjimai rodė, kad kai kuriais atvejais perjungimo momentai gali pasirodyti nevisiškai optimizuoti, o tai iš esmės veikia ir bendrą važiavimo komfortą.
  • Komponentų jautrumas: Ypač kritiškai vertinami buvo kai kurių mažesnių mechaninių komponentų, kurių tarnavimo trukmė trumpesnė, nei tikėtasi, ypač intensyvaus eismo sąlygomis.

Aisin AW TF-80SC sprendimas:
Kai kuriose Citroen modelių versijose, ypač su aukštesnės klasės varikliais, buvo eksperimentuojama su Aisin automatinėmis dėžėmis, tokiomis kaip AW TF-80SC. Naudotojų patirtis rodo, kad ši transmisija pasižymi itin sklandžiais perjungimais ir patikimu veikimu, tačiau reikalauja griežtos priežiūros:

  • Termalinis valdymas: Aisin AW TF-80SC gali susidaryti problemų esant ilgalaikiam intensyviam eismui, ypač jei skysčio keitimo intervalai nesilaikomi.
  • Reguliarios priežiūros svarba: Tinkama transmisijos alyvos keitimo praktika ir nuolatinės diagnostikos procedūros padeda išvengti prieš laiką pasireiškiančių gedimų, todėl šis sprendimas išlieka vienu iš patikimiausių.

Peugeot: EAT6, EAT8 ir ankstyvos Aisin versijos

Peugeot, kaip ir Citroen, naudoja PSA grupės sukurtas automatinės pavarų dėžių sistemas, kurios yra pritaikytos tiek miesto eismui, tiek ilgesnių kelionių sąlygoms.

EAT6 transmisija Peugeot modeliuose:
Ši sistema buvo diegiama ankstyvųjų Peugeot modelių automatikose. Konkrečiai, EAT6 pasižymėjo:

  • Hidraulinio valdymo iššūkiais: Kai kuriais atvejais pastebėta, kad pavarų perjungimai yra šiek tiek uždelsiami, ypač žemesnėse temperatūrose.
  • Pasikartojančiais elektronikos klaidomis: Ankstyvos programinės įrangos versijos sukelė situacijas, kai transmisijos valdymas ne visada optimaliai reaguodavo į vairuotojo veiksmus, sukeldamas trumpalaikius energijos nuostolius.

Nepaisant šių problemų, teisinga priežiūra ir atnaujinimai padėjo išspręsti daugelį šių trūkumų, o tinkamai prižiūrėtos EAT6 sistemos ilgainiui įrodė savo patikimumą kasdieniame eisme.

EAT8 transmisija naujesniuose Peugeot modeliuose:
Naujų modelių, tokių kaip Peugeot 3008 ir 5008, automatinėse dėžėse įdiegta EAT8 technologija pasižymi:

  • Greitesniais ir sklandesniais perjungimais: Atnaujinta valdymo logika ir geresnis skysčių cirkuliavimas sumažina energijos nuostolius.
  • Patobulintu mechatroniniu dizainu: Ankstyvosios versijos susidūrė su kai kuriomis mechatronikos klaidomis, tačiau nuolatinis gamintojo atnaujinimų ciklas išsprendė šias problemas.

Rezultate EAT8 sistema Peugeot modeliuose suteikia aukštą komforto lygį net ir esant intensyviam eismui, o atnaujinta programinė įranga užtikrina ilgalaikį patikimumą.

Aisin automatinės dėžės naudojimas:
Kai kurie Peugeot modeliai taip pat buvo įrengti Aisin AW TF-80SC sprendimais, kuriuos minėjome Citroen skyriuje. Ši transmisija pasižymi itin sklandžiu veikimu, tačiau kaip ir minėta, ji reikalauja griežtos termalinės priežiūros, ypač jei automobilis naudojamas intensyviam važiavimui.


Renault: Aisin AW TF-80SC, EDC ir naujos EAT8 versijos

Renault automatinės pavarų dėžių sistemos pasižymi savo unikaliu požiūriu į efektyvumą ir patikimumą, derinant tradicinius sprendimus su moderniomis technologijomis.

Aisin AW TF-80SC transmisija Renault modeliuose:
Ši transmisija buvo naudojama kai kuriuose Renault vidutinės klasės modeliuose, tokiuose kaip Laguna ir Megane. Išskirtiniai aspektai:

  • Sklandūs perjungimai: Naudotojai vertino šios dėžės gebėjimą užtikrinti lėtą ir nenutrūkstamą galios perdavimą, ypač važiuojant dideliu greičiu.
  • Termalinių problemų rizika: Esant intensyviam eismui ar ekstremalioms temperatūroms, gali kilti problemų su skysčių perkaistimu, jei nesilaikoma griežtų techninės priežiūros intervalų.

EDC dvigubos sankabos transmisijos:
Renault taip pat eksperimentavo su EDC (Efficient Dual Clutch) sistemomis, kurios, nors techniškai nėra tradicinės automatinės dėžės, dažnai konkuruoja su jomis dėl perjungimų greičio ir efektyvumo.

  • Greičio pranašumas: EDC sistema leidžia labai greitus perjungimus, kas ypač vertinama sportiškesniuose modeliuose.
  • Perjungimo švelnumo trūkumai: Nepaisant aukšto našumo, kai kuriems vairuotojams EDC sistema esant mažo greičio manevrams gali pasirodyti per agresyvi arba netikslu reaguojanti, o tai laikinai sumažina vairavimo komfortą.
  • Priklausomybė nuo priežiūros: Kaip ir tradicinėse automatinėse dėžėse, tinkama skysčių ir sankabos priežiūra yra būtina, kad išvengti ankstyvų gedimų.

Naujos EAT8 transmisijos naudojimas:
Kai kurie naujesni Renault modeliai pradeda integruoti EAT8 sistemą, panašią į tas, kurios jau sėkmingai veikia Citroen ir Peugeot automobiliuose.

  • Aukštas efektyvumo lygis: Optimizuota perjungimų logika ir patobulintas elektronikos valdymas padeda pasiekti greitus bei sklandžius perjungimus net ir esant dideliems apkrovimams.
  • Kalibravimo iššūkiai: Pirmieji EAT8 diegimo etapai susidūrė su problemomis, kai kalibracijos klaidos sukeldavo nedidelius perjungimų delsos momentus, tačiau nuolatiniai gamintojo atnaujinimai greitai ištaisė šiuos trūkumus.

Diagnostikos ir priežiūros svarba

Kiekviena iš aptartų transmisijų turi savo specifinius priežiūros reikalavimus. Nuosekli diagnostika ir reguliarios techninės priežiūros procedūros yra būtinos, kad būtų galima užtikrinti:

  • Tinkamą skysčių cirkuliavimą ir aušinimą: Ypač svarbu, kai automobilis naudojamas intensyviai arba ekstremaliomis sąlygomis.
  • Programinės įrangos atnaujinimus: Šiuolaikinės automatinės dėžės labai priklauso nuo valdymo algoritmų, todėl gamintojo siūlomi atnaujinimai padeda ištaisyti pradinius kalibravimo trūkumus ir pagerinti bendrą sistemos veikimą.
  • Ankstyvą gedimų aptikimą: Integruotos diagnostikos sistemos leidžia identifikuoti problemas dar iki to, kol jos tapo rimtu gedimu, taip sumažinant remonto kaštus ir ilginant transmisijos tarnavimo laiką.

Išvada

Citroen, Peugeot ir Renault automatinės pavarų dėžių sistemos atskleidžia, kad specifiniai inžineriniai sprendimai gali turėti tiek didelių privalumų, tiek pastebimų trūkumų. PSA EAT6 ir EAT8 sistemos, plačiai naudojamos Citroen ir Peugeot modeliuose, pasižymi sklandžiais perjungimais ir aukštu efektyvumu, tačiau ankstyvos versijos susidūrė su hidraulinės ir elektroninės kalibracijos problemomis. Alternatyvūs Aisin AW TF-80SC sprendimai, naudojami tiek Citroen, tiek Renault automobiliuose, rodė aukštą patikimumą, jei laikomasi griežtų priežiūros reikalavimų, tačiau reikalauja ypatingo dėmesio termaliniam valdymui. Tuo tarpu Renault EDC sistemos, nors pasižymi itin greitais perjungimais, gali turėti trūkumų esant mažo greičio manevrams.

Svarbiausias bendras veiksnys – tinkama priežiūra ir laiku atliekami atnaujinimai. Tik tokiu būdu šios pažangios transmisijos gali ilgainiui išlaikyti savo našumo ir patikimumo lygį, net ir esant intensyviam kasdieniam naudojimui. Nuolatinis gamintojų darbas, siekiant tobulinti programinę įrangą bei mechatroniką, rodo, kad ateityje šių automatinės pavarų dėžių sistemos taps dar patvaresnės ir efektyvesnės, prisitaikydamos prie vis kintančių eismo ir vairavimo sąlygų.